KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12342545
*
nr 1234 2545
Frithiof Berglund
(1905-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -42, Bohuslän. Olja på pannå, 49x60
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 18:16:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 10:06:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Läs mer om Frithiof Berglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bohuslän frithiof berglund olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Läs mer om Frithiof Berglund
nr 1234 2545
Frithiof Berglund
(1905-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -42, Bohuslän. Olja på pannå, 49x60
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/2 10:06:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk mÃ¥lare född 1905 i Göteborg, död 1973.Läs mer om Frithiof Berglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bohuslän frithiof berglund olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



