KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12342545

nr 1234 2545

Frithiof Berglund

(1905-1973), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad -42, Bohuslän. Olja på pannå, 49x60

Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 11 februari 2019
kl 18:16:21

8/2 10:06:10 1      Vinnande bud

Frithiof Berglund

Läs mer om Frithiof Berglund